JÁTÉKOSSORS. Kara Dániel (BKV Előre): „Sok tapasztalattal gazdagodtunk”

Az élet ismétli önmagát. Ahogy majd’ három hete a Balatonfüred ellen, úgy legutóbb a Csepellel szemben, hazai pályán elért BKV Előre-diadal is a 90. perc után született meg. Az első meccsen nem, ám az NB III, Nyugati csoport 28. fordulójának múlt vasárnapi derbijén a kapus – ezúttal az NB II-es rutinnal felvértezett Szabó Balázs helyett a Videotonban pallérozódó Kara Dániel védett – hathatós közreműködése is kellett ahhoz, hogy a pontok a Sport utcában maradjanak.

A mérkőzéshiányt is leküzdötte. Érthető, hogy Menczeles Iván, a közlekedésiek mestere Kara Dánielnek is lehetőséget kívánt adni, márpedig a 20 éves cerberus élt a felkínált lehetőséggel.

– Nehéz meccs volt kapusszemmel nézve? Mert Menczeles Iván, a csapat mestere 8-asra értékelte a produkcióját, valamint a találkozót követő nyilatkozatában is elmondta, hogy nagy szerepe volt a győzelemben.

– Nem volt a legkönnyebb mérkőzés – felelte Kara Dániel, a BKV Előre kapusa. – Az első 20 percben letámadott a Csepel, nehezebben hoztuk ki a labdát, és nálam is néhány megmozdulásnál érződött a meccshiány, de amint kezdett fáradni az ellenfél, fokozatosan átvettük az irányítást, és így én is magabiztosabb lettem.

– Ha már itt tartunk, Szabó Zoltán csepeli tréner pedig azt mondta, nem mindig igazságos játék a futball. A győzelmük dacára igazat ad a vendégek mesterének?

– A futball nem mindig igazságos, de úgy érzem, a vasárnapi mérkőzésen többet tettünk a győzelemért. A félidőben támadó cserét hajtottunk végre – még ha ez félig-meddig kényszerű is volt Miklósvári János csapatkapitányunk sérülése miatt –, míg az ellenfél végig kontrákra játszott, és főként ebből, illetve pontrúgásból adódtak lehetőségei.

– Amennyiben lepörgeti magában a meccset, mikor kellett a legnagyobbat hárítania?

– Két nehezebb védésem volt, és mindkettőt külön-külön fontosnak tartom. Az első félidő végén egy keresztlabda jól pattant a csepeli támadónak, így a 16-os oldalsó vonalától lőtte el a hosszú felső sarok felé, amit sikerült hárítanom, a másodikat pedig a mérkőzés hajrájában kellett bemutatnom, amikor egy szöglet utáni kavarodásból a rövid sarokra lőttek egy labdát, amit sikerült szögletre mentenem.

– Minek köszönhetően sikerült otthon tartani a három pontot?

– Véleményem szerint a hatékony védekezésnek is komoly szerepe volt ebben, de az is hozzásegített minket a győzelemhez, hogy a meccs vége felé a támadásoknál jobban összpontosítottunk, és így több helyzetet alakítottunk ki.

– Más csapatok arra panaszkodnak, ha 88 percig tartana egy meccs, sokkal több pontjuk lenne, ehhez képest a BKV Előre más kávéház, hiszen a Balatonfüred után a Csepelt is a 90. minutum után gyűrték le, egyaránt 1–0-ra. Ennyire erős mentálisan a BKV Előre?

– A győzelemhez elengedhetetlen, hogy a csapat a mérkőzés utolsó másodpercéig koncentráljon. Szerencsére hazai pályán az utóbbi időben ez sikerült is.

– Élt már át ilyet akár anno az ifiben? Hogy a csapata és persze ön tartja a 0–0-t, aztán a hosszabbításban az egy pont semmivé lesz?

– Ilyen még nem történt velem, habár ehhez hasonló volt az a 2011-es meccs, amikor a III. Kerületben játszottam a REAC ellen, és 3–3-ról a 90. percben szenvedtünk vereséget.

– A szezonban mindössze háromszor léphetett pályára. Bár csupán 20 éves, mégis, mennyire nehéz megélni, hogy Bozsó Antal, majd Szabó Balázs mögött is általában a kispadon ülve várhatja a kezdő sípszót?

– Nem a legkönnyebb feladat, de a kiszámíthatatlan helyzetek miatt minden meccsre igyekszem mentálisan felkészülni. Tisztában vagyok vele, hogy Bozsó Antal és Szabó Balázs mind korban, mind pedig rutinban előttem járnak, ebből a helyzetből viszont én is tanulhatok, és ez később az előnyömre válhat.

– A legtöbbször kívülről látva éli meg a BKV Előre szereplését. Mit gondol, mi az oka, hogy a tavaly nyáron kitűzött bajnoki címből nem lett semmi, ráadásul immár biztos, hogy még a dobogóra sem sikerül fellépni?

– A sok döntetlen és a váratlan vereségek miatt korán kiszálltunk a bajnoki címért folyó versenyfutásból. A szezon során sok változás történt a játékoskeretben és az edzői stábban is. Sok tapasztalattal gazdagodtunk, és úgy érzem, a következő szezonban ennek meg lesz az eredménye.

– Székesfehérváron nevelkedett, mi az, amit onnan ,,hozott” magával a közlekedésiekhez?

– Igyekeztek olyan képzést adni, hogy az ott nevelkedők később a felnőtt Videotonban is megállják a helyüket. Bár legbelül úgy érzem, hogy az akadémián eltöltött két évemből többet kellett volna kihoznom, tapasztalatokkal gazdagodhattam és bepillantást nyerhettem a nemzetközi mérkőzésekbe is, ami sokat jelentett nekem.

– Az ősszel a Soós Imre szakmai igazgatóval együtt Siófokra távozó Szűcs László helyett tavasszal Gelei Károly lett a BKV Előre kapusedzője. Nehéz volt az átállás? Vagy mindkét szakembernél nagyjából hasonló munkát végeznek?

– Számomra nem volt nehéz a váltás. Mindketten jó szakemberek és értenek a kapusképzéshez. Az edzésmódszerükben van némi eltérés, de igyekeztem megfelelni az elvárásaiknak, és mindkettejük munkája segített, illetve segít a fejlődésben.

A fenti interjú ezen sorok írójától megjelent a Sportszelet 27. lapszámában. Azóta a BKV Előre 3–0-s vereséget szenvedett Sárváron.

„Többek stílusa van rám hatással. Marc-André ter Stegen, Keylor Navas és Diego Alves játékát kifejezetten kedvelem.”

KARA DÁNIEL a kedvenc kapusairól

Tovább a blogra »