Foci a köbön

EDZŐSORS. Dárdai Pál: „Büszke voltam rájuk, mert látszott, hogy igenis akarnak valamit”

dardai_pal_kiss_baranyi_sandorA ’90-es években méltán népszerű szlogent kölcsönözve: ez a műsor nem jöhetett volna létre, ha nincs Dárdai Pál. A nemzeti csapatban 61-szer pályára lépő, a német Hertha BSC-t futballistaként 14 (!) évig szolgáló, edzőként jelenleg is az egyesületet erősítő sportember – mint arról egy bejegyzéssel lejjebb mi is beszámoltunk – immár a magyar válogatott szövetségi kapitányaként fogadhatta többedmagával a 30 főt számláló szakmai küldöttséget.

Mint ismeretes, az október 22-től 26-ig, azaz szerdától vasárnapig tartó berlini látogatást Dárdai Pálon kívül Szalai László, az edzőképzési intézet igazgatója, az U21-es és az U20-as válogatottak szövetségi edzője és Kiss Baranyi Sándor, az OTP Bank Bozsik Egyesületi Program vezetője készítették elő.
„Pécsről már voltak itt korábban, amikor szintén próbált segíteni a Hertha, de nem történt semmi, mivel akik Berlinben jártak, jól érezték magukat és hazamentek – vágott a közepébe Dárdai Pál, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. – Ez így nem működhet, amit már az elején elmondtam, ugyanis azt nem szerettem volna, hogy mindenki jön, jól elvan, aztán hazamegy. Szerencsére nagyon pozitívan alakult minden, mivel Szalai László vezetésével igen komolyan lett véve az egész, hiszen a Pro-licences hallgatók is Berlinben jártak, és az itt-tartózkodásuk alatt mindig ki volt adva két-három embernek, akinek nagyon kellett figyelnie és este átbeszélték a többiekkel, amiről szó esett, ami téma volt. Az első este bementem hozzájuk, de szóltam, nem jövök be többet, mert fél egyig a labdarúgásról beszélgettek. A 21 órakor kezdődő vita mindig hosszúra nyúlt, ami pozitívum, mivel a sok tapasztalat megmozgatta a szakembereket. Kérdés, mindebből otthon mennyit profitálnak, de az tetszett, hogy érdeklődtek és jól is kérdeztek. Az biztos, a Hertha ilyen bejárást nem engedélyezett senki másnak, csak a magyaroknak, mégpedig azért, mert itt vagyok Berlinben. A szakemberek előtt kinyitották az aktákat, valamint bejöhettek pénteken az U15-ös korosztálytól az U23-ig terjedő edzői értekezletre, avagy a vendégeink beültek, mint a moziba, sőt kérdezhettek is arról, amit viszontláttak az edzéseken, illetve belenézhettek az adatbázisba, hogy miként épül fel az itteni munka. Büszke voltam rájuk, mert látszott, hogy igenis akarnak valamit. Sok fiatal is érkezett az idősebb edzőkkel, így az arány is jónak mondható. Összességében úgy gondolom, Szalai László, Kiss Baranyi Sándor és Liszkay Dezső is odafigyelt arra, hogy kellőképp komoly legyen ez a történet.”

——————————————————————————————————————————————
FIGYELMET, BIZALMAT, ÉS TISZTELETET KAPOTT A MAGYAR KÜLDÖTTSÉG
——————————————————————————————————————————————
Kiss Baranyi Sándor, az OTP Bank Bozsik Egyesületi Program vezetője szerint rendkívül hasznos tapasztalatokkal gazdagodott a szakmai csoport a német fővárosban, az utánpótlásképzés több területről is értékes információkat kaptak a klubtól. Erről árulkodik a szakember nyilatkozata, amely a Magyar Labdarúgó Szövetség honlapján látott napvilágot.
„Csoportunk kivételezett figyelmet, bizalmat és tiszteletet kapott a berliniektől – kezdte Kiss Baranyi Sándor. – Ebben elévülhetetlen érdemei vannak Dárdai Pálnak, aki immáron nemcsak rekorder ex-profi játékosként, hanem felkészült, folyamatosan fejlődni akaró és különleges karakterrel rendelkező edzőként is példaképnek számít a klubnál és Németországban. Minden információt megkaphattunk a klub akadémiai modelljéről, a kiemelt tehetségek felkészítéséről, valamint az elit-labdarúgó iskola, a gyermeklabdarúgók felkészítése és foglalkoztatása, a kiválasztás, a teljesítmény-fejlesztés, egyéni képzés, kapusképzés témakörökben. Megismerkedhettünk egy különleges szakmai online felülettel, az egyesületi adatbank alkalmazással, az akadémia belső képzési- és kontrollrendszerével, ezen kívül hat edzésen, egy U19-es és egy felnőtt Bundesliga-mérkőzésen hospitáltunk.”
A trénerek érdeklődési köre természetesen igen magas skálán mozgott. „Leginkább arra voltunk kíváncsiak, hogy a világbajnok hazájában milyen az együttműködés a szövetség, egy Bundesliga-klub, illetve a hozzá tartozó utánpótlás-akadémia között – folytatta Kiss Baranyi Sándor. – Meggyőződhettünk arról, hogy a Hertha BSC kultúrája, tökéletes felkészültsége, szervezettsége, a klub alkalmazottainak és ifjú labdarúgóinak szorgalma, alázata, igénye a tanulásra, a folyamatos fejlődésre példaértékű. A tökéletesen felépített akadémia elsődleges célja, hogy a Hertha BSC profi csapatában kiváló teljesítményre képes játékosokat neveljenek, akik emberként is méltóan képviselik a 4,5 millió berlinit. Öröm volt látni a jelenlévő magyar kollégák nyitottságát, aktivitását és elkötelezettségét is. Az elméleti és gyakorlati foglalkozások mellett folyamatosan konzultáltunk, konklúziókat vontunk le. A megszerzett tapasztalatokat itthon rendszerezzük és a tanulmányúton résztvevő kollégák révén minden magyar szakember számára hozzáférhetővé tesszük.”

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!